Luse Nedir ?

HAKKIMIZDA

Luse kelime anlamı olarak “lezzetli”, “ucuz”, “sağlıklı”, “enfes” anlamına gelmektedir. Hem üreticilerin hem de tüketicilerin buluştuğu bir platformdur.

Üreticilerin yani yiyecek-içecek işletmelerinin her gün belirli bir plan dahilinde hazırladıkları yiyeceklerin tamamının tüketilmemesi durumunda geriye kalan yiyecekleri  lusemeyek.com üzerinden satmalarına imkan sağlamaktadır.

Yiyecek-içecek işletmeleri gün içinde en yoğun saatlerini öğle vaktinde yaşamaktadırlar. Uygunsuz bir planlama sonucunda o gün üretilen yiyeceklerden büyük çoğunluğu akşam saatlerinde bile kalmaktadır.

Bu durumda yiyecek-içecek işletmeleri akşam vakitlerinde fazladan kalan yiyeceklerini luseyemek.com üzerinden ilana koyabilecektir.

İşletmeler ilana koyacakları yemekleri durgun saatlerinde yapacaklardır. Çünkü zaten normal iş yaptığı saatlerinde bir yemeği 10 TL’ye satıyorlarsa luseyemek.com üzerinden daha düşük bir fiyata satmalıdırlar.

İşletmeler açısından luseyemek.com’un tam olarak kullanma koşulu üye olmaktır. Üye olduktan sonra kalan ve tüketilebilecek durumda olan yemeklerini uygulama üzerinden güncelleyebileceklerdir.

Örneğin ERİK EV YEMEKLERİ restoranında öğlen yoğun geçen yiyecek servisinin ardından akşamüzeri kalan ve kullanılabilecek düzeyde olan yiyeceklerini luseyemek.com’a yükleyecek.

Kuru fasulye öğlen 10 TL ise akşam da restoranda hala bulunuyor ve kimsenin gelmediği bir saat ise luseyemek.com’a girip saat 17.00 – 18.00 arası kuru fasulye 10 TL yerine 5 TL ya da diğer yemekler için de aynı durum gözetilerek ilana çıkılacak.

Saatleri tamamen restoran sahibi yönetebilecektir. Her restoran istediği saatte indirimli fiyatlardan ilana çıkabilir.

Müşteriler ise uygulamaya girip kendilerine en yakın konumda yemek arayacak. İlana çıkan restoranı gördüğünde o yemeği beğendiyse, restoranın belirlediği saatlere sadık kalarak yemeği satın alacak.

Müşteriler ilana çıkılan yemekleri kredi kartlarıyla önceden satın almış olacaklar ki restoranlar o yemeği kesin bir şekilde o saat aralıklarında ayırmış olsun.

Müşteriler yemekleri beğenmediği taktirde üye olduğu luseyemek.com üzerinden puanlama ve yorum yapabilir ayrıca info@luseyemek.com adresine mail atarak durumu bizlere iletebilir.

Yiyecek-içecek işletmelerinden yemeği ucuza satması nedeniyle hijyen koşullarına dikkat göstermeyen ve ücretini müşteri daha gelmeden sistem üzerinden aldığı için hassasiyet göstermeyenler, herhangi bir müşteri şikayetinde durum değerlendirilmesi yapılarak gerekli yaptırıma maruz kalacaktır.

Luseyemek.com sayesinde hem üreticinin hazırlamış olduğu yiyecekler çöpe gitmeyecek hem de üretici yine bir ekonomik getiri sağlayacaktır.

Luseyemek.com sayesinde tüketiciler ise (öğrenciler,bekarlar veya dar gelirliler) kendi konumlarında lezzetli, ucuz, sağlıklı,enfes yemeği arayabilecekler ve ona talip olabilecekler.

Tüketicilerin yemekler üzerindeki tüm hakları luseyemek.com tarafından koruma altında alınmaktadır. 

Herhangi bir hijyen durumu ya da satın alınan yemeğin restorana vardıklarında bulunmaması durumunda tüketicilerin tüm hakları korunacaktır.

Tüketiciler kendilerine en yakın konumu seçerek uygun fiyatlara yemek varsa ona uygulama üzerinden talip olacaklar ve belirtilen saatlerde gidip yemeklerini tüketeceklerdir.


Luseyemek.com anasayfasında iken Restoran Kaydı butonuna tıklayarak açılan sayfadaki formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurup restoranınıza uygun olduğunu düşündüğünüz üyelik paketini seçerek ödeme bilgilerinizi girip kredi kartı ile ödeme yaptıktan sonra sisteme kaydınızı gerçekleştiriyorsunuz. 

Kaydolurken girmiş olduğunuz mail adresinize geçici şifreniz gönderilmektedir.

Daha sonra kullanıcı adınız ve geçici şifreniz ile Luseyemek.com a giriş yaptığınızda yönetim paneline girerek kendinize yeni şifre belirleyebilirsiniz.

Bu yönetim panelinden satış yapmak istediğiniz ürünlerinizi menü oluştur kısmından satış fiyatları ve açıklamaları ile restoranınıza özel menünüzü oluşturuyorsunuz.

Ayrıca yönetim panelinden Restoranım menüsündeki tüm ayarları doğru bir şekilde yapılandırmanız gerekiyor. Burada restoran sayfanızda görünecek olan logo ve arkaplan resmini yükleyip restoranınızın tam adresini harita üzerinde işaretleyip satış yapacağınız gün ve saatleri girmeniz gerekmektedir.

Bu ayarları yapılandırdıktan sonra Luseyemek.com yetkilileri sizin restoranınızı aktif duruma getirecek ve satış yapmaya hemen başlayabileceksiniz.

ÖDEME

Luseyemek.com da ödemeler sadece kredi kartı üzerinden yapılmaktadır.
Luseyemek.com Iyzico ödeme altyapısını kullanmaktadır. Bu sayede güvenli bir şekilde alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Restoranlar panellerindeki ayarlarda girmiş olduğu banka hesabına ait isim soyisim ve IBAN numaralarına Iyzico ödeme gönderimi yaptığında aynı gün restoran hesaplarına da gönderim yapılmaktadır.


-iyzico’da ödemeler haftalık olarak hesaplanmaktadır.


-Haftalık ödemeler de 3 hafta sonra hesabınıza aktarılmaktadır.

-Her hafta işleminiz olduğunda, biz size her hafta ödeme çıkartacağız. Ancak bu ödemeler son 3 haftanızı kapsamayacaktır.

-Örneğin; 1. Haftanızın ödemesini 4. Hafta, 2. Haftanızın ödemesini 5. Hafta, 3. Haftanızın ödemenizi 6. Hafta almaktasınız.